Шахтарська гімназія Іларіонівської селищної ради Дніпропетровської області

Методична робота

Методична робота у філії Шахтарська гімназія -  це комплекс практичних заходів, які ґрунтуються на досягненнях науки, передового педагогічного досвіду і спрямовані на всебічне підвищення компетентності і професійної майстерності кожного вчителя. Цей комплекс орієнтований перш за все на зростання  творчого потенціалу педагогічного колективу, а в кінцевому результаті – на підвищення якості й ефективності освітнього процесу. Для якісної організації науково- методичної роботи з педагогічними кадрами у школі є необхідна зовнішня і внутрішня інформація (нормативні документи, науково-методична література, посібники, матеріали періодичної преси, інтернет-ресурси). Адміністрація школи володіє достатньою інформацією щодо організації науково-методичної роботи.

Головним у методичній роботі є надання реальної, дієвої допомоги вчителям  у процесі розвитку їхньої майстерності як сплаву професійних знань, навичок, вмінь. Для підвищення ефективності функціонування системи  науково – методичної    роботи   у   навчальному       закладі при   плануванні роботи враховувалися вимоги, які випливають з об'єктивних закономірностей процесів підвищення професійної компетентності вчителів:

Планування науково - методичної роботи будується на основі діагностики, аналізу інформації про стан професійної компетентності педагогів,  їхніх потреб та пропозицій. Моделювання динамічної структури, змісту й форм науково - методичної роботи відбувається з урахуванням результатів аналізу,  освітніх потреб суспільства, науково - методичної проблеми школи й відображене в річному плані роботи школи.

У методичній роботі враховано індивідуальні  (діагностування, наставництво, самоосвіта,  конкурс «Учитель року»,  атестація, індивідуальні консультації,  співбесіди, творчі звіти,  видання методичних посібників, практичний показ інноваційних методів педагогічної праці на уроках, в  позакласній роботі ),  групові (методичні об'єднання,  творчі групи, семінари – практикуми, « Школа педагогічної майстерності»,«Школа вдосконалення майстерності», «Школа становлення молодого вчителя»,  лабораторія інноваційних технологій, видання методичних посібників) та  загальношкільні форми роботи (педради, інструктивно - методичні наради, методичні виставки, предметні декадники, педагогічні читання, „круглі столи", огляд методичної літератури).

Керує науково-методичною роботою методична рада школи, до складу якої включено майстрів педагогічної праці, керівників шкільних методичних об'єднань. ЇЇ засідання проводяться згідно плану, який затверджується на початку нового навчального року.

Методичні об'єднання  - головна форма науково - методичної роботи школи. Їх діяльність спрямована на вирішення таких завдань: забезпечення засвоєння й використання найраціональніших методів і прийомів навчання та виховання школярів; постійне підвищення рівня загальнодидактичної й методичної підготовки педагогів для організації та здійснення навчально - виховного  процесу ; обмін досвідом, пропаганда та здійснення нових підходів до організації навчання  й виховання; забезпечення постійного засвоєння сучасної педагогічної теорії і практики; створення умов для самоосвіти вчителів,  здійснення керівництва творчою діяльністю педагогів.

Засідання методоб'єднань учителів проходять 4-5 разів на рік. Плани роботи методоб'єднань змістовні, конкретні, відповідають сучасним вимогам. Кожний керівник МО наприкінці навчального року аналізує діяльність свого МО  та на основі цієї інформації проводиться загальний аналіз діяльності методичних ланок.